Kłopoty, związane z przeprowadzką.

Czy zdarzyło Ci się przeprowadzać do nowego lokum? Czy przyszło Ci zbierać i pakować rzeczy? Ten, kto musiał przeprowadzać się, nigdy nie zapomni o kłopotach, związanych z przenosinami do nowego mieszkania lub domu. W tym artykule chciałbym napisać o kilku problemach, które często pojawiają się na etapie organizacji przeprowadzki. Trzeba od razu  uporać się z małym kłopotem, żeby nie zamienił się w duży problem.

 A, więc, kłopot pierwszy.

Miotasz się po pokoju, biegasz z kąta w kąt, żeby zdążyć wszystko zapakować. Czas nagli, wszyscy są zniecierpliwieni. Powodem takiej sytuacji jest zła organizacja. Co zrobić? Wszystko dokładnie przemyśleć i rozpocząć pakowanie co najmniej tydzień przed przenosinami. Spóźnione pakowanie powoduje duży problem.

 Kłopot drugi.

Wynika z pierwszego. Przed samą przeprowadzką odkrywany, że ulubiona szafa lub kanapa nie przechodzi przez drzwi. Trzeba dużo starań, żeby jednak wynieść szafę z mieszkania. No i nie bez strat. Coś połamie się, coś odpadnie albo zostanie porysowane. Jak rozwiązać problem? Zawczasu zrobić demontaż  i zabezpieczyć meble.

 Kłopot trzeci.

Rozpakowując kartony, ze zdumieniem patrzymy na ogrom rzeczy, które przywieźliśmy  ze starego mieszkania. Rzeczy, które przez lata pokrywały się kurzem i o istnieniu których nawet zapomnieliśmy. Przewóz takich rzeczy to niepotrzebna strata czasu i zbędny wysiłek. Jakie jest wyjście z kłopotliwej sytuacji?  Należy zadbać o to, żeby niepotrzebne rzeczy zostały wyrzucone lub oddane potrzebującym.

 Kłopot czwarty.

Urządzamy mieszkanie, ustawiamy rzeczy po przeprowadzce. Nagle okazuje się, że ulubiony wazon, filiżanka albo kosztowny telewizor nie przeżył przeprowadzki. Jak tego uniknąć? Dokładnie pakować kruche przedmioty, owijając je papierem lub folią bąbelkową. Sprzęt RTV i AGD trzeba zabezpieczyć styropianem oraz folią bąbelkową.

Kłopot piąty.

Po przeprowadzce do nowego lokum pojawia się kłopot ze znalezieniem rzeczy. Wszystkie kartony wyglądają tak samo i trzeba przejrzeć kilka albo nawet i wszystkie kartony, żeby znaleźć potrzebną rzecz. Jaki jest wniosek? Należy opisywać zawartość kartonów, a najbardziej potrzebne rzeczy trzymać pod ręką.

Oto 5 kłopotliwych sytuacji, spowodowanych złą organizacją przenosin. Teraz zobaczmy co się stanie, jeśli je zlekceważymy. Meble zostaną porysowane, potłuką się kruche przedmioty. Trzeba będzie zapłacić za dodatkowy kurs, gdy okaże się, że rzeczy jest dużo więcej niż myśleliśmy. Stracimy dużo czasu na poszukiwanie niezbędnych rzeczy. A za tym wszystkim idą straty finansowe. Trzeba naprawić i polakierować szafę, kupić nowe talerze albo wydać pieniądze na posiłek w restauracji, ponieważ nie odnalazł się na czas żaden garnek ani patelnia. Tu wydatki, tam wydatki…

A może od razu pomyśleć o zleceniu kompleksowej przeprowadzki białystok profesjonalnej firmie i zamówić pakowanie mienia, demontaż mebli oraz transport białystok u fachowców? Warto zastanowić się, czy profesjonalna przeprowadzka białystok nie będzie mniej kłopotliwa i kosztowna.

Reklamy

1 Response to “Kłopoty, związane z przeprowadzką.”


  1. 1 Fortis Sierpień 18, 2012 o 4:03 pm

    Bardzo przydatny i interesujący artykuł, który z pewnością pozwala lepiej przygotować się do przeprowadzki i uniknąć choćby części problemów z nią związanych.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
FIRMA TRANSPORTOWA – PRZEPROWADZKI TRANSPORT F. RADZAJ

Białystok 15-685, ul. Bacieczki 102 tel. +48 604 631 108, tel. 85 662 08 96

Mapa

Wpisz swój adres e-mail

Reklamy

%d blogerów lubi to: