Jak pomóc dziecku przetrwać przeprowadzkę?

Wszystkie żywe istoty , bądź to ludzie, owady, czy zwierzęta przyzwyczajają się do swojego miejsca zamieszkania i nie chcą go porzucać. Każdy ceni i dba o swój dom rodzinny, ale według danych statystycznych około 70% rodzin przeprowadza się do lepszego i wygodniejszego mieszkania jeżeli nadarzy się taka okazja.

Dorośli często traktują przeprowadzki jak kataklizm, a dla dziecka wyprowadzenie się z domu rodzinnego to prawdziwy stress. W tym artykule postaramy się pomóc Państwu uniknąć kłopotów i zamienić stresującą przeprowadzkę w przyjemną podróż w przyszłość.

Oto nasz mini- poradnik.

Dziecko trzeba zawczasu uprzedzić o nadchodzących zmianach i zaangażować go w przygotowania do przeprowadzki. Pozwólcie mu wybrać sobie pokój, tapety, kolor desek podłogowych, meble, a wtedy przenosiny będą kojarzyły się dziecku z przygodą, w której uczestniczy cała rodzina. Z małym dzieckiem można pobawić się  w “przeprowadzkę”. Lalki będą przenosiły się do nowego domu, który najpierw trzeba zbudować, albo zrobić remont, przywieźć i rozstawić meble, spakować rzeczy, a następnie wszystko rozpakować i poukładać do szaf.

Zawczasu trzeba przygotować kartony różnych rozmiarów, taśmę klejącą, markery. Na kartonach trzeba narysować lub przykleić kolorowe paski, świadczące o tym, do jakiego pokoju ma być zaniesiony karton. Takie same paski naklejamy na drzwiach w nowym mieszkaniu. W takiej czynności dziecko również chętnie weźmie udział.

Rzeczy z dziecięcego pokoju najlepiej zbierać w ostatniej kolejności. No i, oczywiście, dziecko też bierze udział w pakowaniu. Przygotowujemy torby, ładne kolorowe kartoniki, do których nasza pociecha będzie mogła włożyć swoje rzeczy. Jednak ulubione zabawki i książki lepiej zapakować pod nieobecność dziecka, żeby nie obawiało się, że ktoś zabiera jego rzeczy na zawsze i nie martwiło się.

Pomyślcie o tym, kto zajmie się dzieckiem w dniu przeprowadzki. Dla bezpieczeństwa dziecko lepiej zostawić u dziadków lub innych krewnych. Jeżeli z jakiegoś powodu dziecko zostaje w domu, należy uprzedzić go o tym, co będzie się działo podczas przeprowadzki mieszkania, żeby obcy ludzie, którzy wynoszą z domu jego zabawki czy łóżeczko nie wzbudziły w dziecku obaw.

Pomyślcie o śniadaniu w nowym mieszkaniu. Wątpliwe, że następnego dnia rano zechce się biec do sklepu po zakupy. Więc, zaopatrzcie się w kanapki, serki, jogurt, herbatę w termosie lub soki. Dla dziecka, w tym także  większego, stosowne będą dania w słoiczkach, które można łatwo podgrzać, jak również świeże owoce i warzywa.

Firma Przeprowadzki Transport F. Radzaj organizuje kompleksowe przeprowadzki mieszkań. Obejrzyj naszą ofertę, klikając na link przeprowadzki białystok lub zadzwoń pod numer 604 631 108.

Reklamy

0 Responses to “Jak pomóc dziecku przetrwać przeprowadzkę?”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
FIRMA TRANSPORTOWA – PRZEPROWADZKI TRANSPORT F. RADZAJ

Białystok 15-685, ul. Bacieczki 102 tel. +48 604 631 108, tel. 85 662 08 96

Mapa

Wpisz swój adres e-mail

Reklamy

%d blogerów lubi to: